Meniu Uždaryti

Jums nepatinka Jūsų darbas? Pakeiskite tai, nemesdami darbo!

Kartais Jūs įsitikinę, kad darbas, kurį dirbate nėra skirtas Jums. Dažnai jaučiatės nesavo vietoje, darbas neteikia jokio malonumo, jaučiatės apsuptas nepatikimų bendradarbių arba turite nekompetentingą direktorių… Daugelis žmonių Jums patartų susirasti kitą darbą, bet tai ne visada įmanoma.

Yra daug priežasčių, kodėl negalite mesti savo darbo: ekonominė krizė, šeimyniniai įsipareigojimai, ribotos galimybės susirasti kitą darbą Jūsų gyvenamojoje teritorijoje ir t.t. Taigi, ką daryti, kai užstrigote nemėgstamame darbe?

 Pažvelkite į save

Prieš sakydami, kad Jums netinka Jūsų dabartinis darbas, pažvelkite į save. Verta savęs paklausti: gal Jūs esate toks žmogus, kuris visada viskuo nepatenkintas? Supratimas, kad Jūs esate būtent toks, gal ir nepadės Jums pamilti savo darbo, bet privers Jus susimąstyti prieš ieškant kito darbo.

Raskite prasmę

Tyrimai rodo, kad prasmės darbe atradimas, gali stipriai pagerinti pasitenkinamą esamu darbu. Pavyzdžiui: jeigu Jūsų darbo pozicijoje reikia atlikti sunkias užduotis, įsivaizduokite, kad tai tos plytos, kurias reikia sumūryti, kad pastatytumėte šiltą ir jaukų namą. Plytų mūrijimas – tai kilimas karjeros laiptais, šiltas ir jaukus namas – tai vadovo arba Jūsų trokštamos pareigos.

Praleiskite daugiau laiko su kolegomis, kurie Jums patinka. Stiprus emocinis ryšis su bendradarbiais, leidžia pajusti socialinį ir emocinį pasitenkinimą.

Pakeiskite žmones su kuriais bendraujate

Jūs ne nemėgstate savo darbo,o gal Jūs tiesiog nemėgstate žmonių su kuriais dirbate? Susitelkite ties bendravimu su tais žmonėmis, kurie Jums suteikia teigiamos energijos ir galėtų padėti Jums atlikti savo darbą geriau.

Nesiskųskite

Dažniausiai, kai dirbate nemėgstamą darbą, skundžiatės, kaip jis Jums nusibodo. Tačiau, taip daryti nepatartina. Skundimasis apie savo darbą, tiesus kelias į problemas. Juk Jūs niekada negalite žinoti, kur nutekės Jūsų žodžiai, kas gali sužinoti apie Jūsų skundus ir nepasitenkinimą. Taipogi,  galite pakenkti ir kitiems kolegoms. Jeigu Jūs nelaimingas, geriausia išeitis susifokusuoti ties tuo, ką Jūs galite pakeisti, o ne ties skundimusi apie sunkų gyvenimą.

 Pagrindiniai principai, kuriuos reiktų prisiminti ir kuriais reiktų vadovautis

 

 Darykite:

 

Darbe bendraukite su žmonėmis, kurie Jums patinka.

Išsiaiškinkite kas Jums patinka Jūsų darbe, kad daugiau laiko galėtumėte galvoti apie teigiamus dalykus ir daugiau laiko daryti užduotis, kurios Jus vežą!

Būkite atviras pasiūlymams – gal Jūs ir negalite palikti savo darbo dabar, bet aplinkybės gali pasikeisti.

 

Nedarykite:

Negalvokite, kad darbas yra problema, tai pirmas žingsnis į tapimą nelaimingu darbe ir nelaimingu žmogumi apskritai.

Negalvokite, kad įstrigote savam darbe iki gyvos galvos,  visada yra daugiau galimybių pakeisti darbą, nei Jūs manote.

Nesiskųskite apie tai koks blogas Jūsų darbas.

 

Informacija paruošta naudojantis Amy Gallo straipsniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *