Meniu Uždaryti

Dešimt patarimų, kurie padės pasiruošti pokalbiui dėl darbo!

Šiandien situacija darbo rinkoje yra pakankamai sudėtinga. Patekti į pokalbį dėl darbo darosi vis sunkiau ir sunkiau. Todėl labai svarbu nepaleisti savo laimės paukštės iš rankų, kai Jus pagaliau pakvies į pokalbį dėl darbo.

Šiais laikais nebeužtenka “Super” gero CV (gyvenimo aprašymo). Kaip sakoma – “popierius nebeparduoda”. Taigi svarbiausia dalis paieškose yra pokalbis dėl darbo.

Šiame straipsnyje pateiksime dešimt patarimų, kurie padės pasiruošti pokalbiui dėl darbo.

1. Apgalvokite, kaip Jūsų ankstesnės darbinės patirtys galėtų Jums padėti naujame darbe. Jeigu šio klausimo nepaklaus pokalbio eigoje, būtinai išsakykite savo mintis pokalbio pabaigoje, kai Jūsų paklaus, ar norėtumėte ką nors pridurti/paklausti.

2. Susipažinkite su kompanija, jos istorija prieš darbo interviu. Internetas yra visagalis, jame galite rasti daug informacijos. Taip darbdavys pamatys, kad Jus tikrai domina darbas jo kompanijoje.
Istorija iš asmeninės patirties: atėjęs į įmonę ir personalo vadovės paklaustas, ką žinau apie įmonę, išdėsčiau visą informaciją, kurią buvau radęs: įmonės istorija, įmonės hierarchija, įmonės finansai ir t.t. Išklausiusi mano litaniją personalo vadovė prisipažino, kad ir pati ne viską žinojo. Darbą gavau, žinoma ne tik dėl to, bet tai irgi prisidėjo prie sėkmingos darbo interviu baigties. Pabaigos?

3. Apgalvokite, kokius klausimus Jums gali užduoti interviu metu. Atsakymus į šiuos klausimus pasiruoškite iš anksto. Pasipraktikuokite atsakydami į juos namie prieš veidrodį.

4. Turbūt nereikia sakyti, kad į pokalbį dėl darbo turite ateiti blizgančiais batais, švariais ir išlygintais rūbais, tvarkingais plaukais ir saikingai pasikvėpinę. Atsargiai su kvepalais. Jeigu bijote perdozuoti, geriau nenaudokite visai. Kai kurie žmonės yra jautrūs kvapams, ir tai gali sutrukdyti sėkmingam pokalbiui dėl darbo, nes personalo vadovė (-as), norės tik kuo greičiau baigti pokalbį. Jeigu einate į vadybininko, vadovo ar kitas aukštesnes pareigas, tai kostiumas Jūsų draugas. Jeigu pretenduojate į aptarnaujančio personalo, darbininko, pardavėjo ar kitas panašias pareigas, kostiumas nebūtinas, bet dar niekam nepamaišė.

5. Prieš pokalbį dėl darbo susidarykite savo klausimų sąrašą. Nebijokite sąrašą atsinešti į pokalbį dėl darbo. Geriausia atsinešti jį aplanke, kuriame galėtumėte patalpinti ir savo atsarginį CV (gyvenimo aprašymą) Kartais pokalbyje dėl darbo dalyvauja keletas darbdavio atstovų, todėl įsidėkite daugiau CV (gyvenimo aprašymų), kuriuos galėsite įteikti prieš pokalbio pradžią.

6. Nekalbėkite per daug. Būti geru klausytojų irgi labai svarbu.

7. Būkite pasiruošę apibūdinti savo trūkumus ir privalumus. To klausia beveik kiekvienas darbdavys ar personalo vadovė (-as).

8. Nepamirškite palaikyti akių kontaktą. Žinoma, nereikia stebeilytis kaip pamišusiam, geriausia žiūrėti ne tiesiai į akis, o į tarpą tarp jų.

9. Nereikškite savo asmeninės nuomonės, nebent esate paprašytas tai padaryti arba tai reikalinga norint atsakyti į užduotą klausimą. Pvz.: “Manau, kad Jūs manęs turėtumėte paklausinėti daugiau, kadangi Jūsų užduoti klausimai buvo abstraktūs ir aš negalėjau pilnai atskleisti savo gerųjų savybių.” Nedarykite taip!

10. Paskutinis ir pats svarbiausias patarimas – BŪKITE SAVIMI!

Žmonės, kurie rengia interviu dėl darbo, dažniausiai turi didelę patirtį, kuri Jiems leidžia greitai pamatyti apsimetinėjantį žmogų.

Visokeriopos sėkmės Jūsų darbo paieškose. Tikimės, kad šie patarimai Jas sutrumpins!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *