Meniu Uždaryti

Darbo skelbimai – kur ieškoti darbo?

Darbo skelbimai

Šiuolaikiniame pasaulyje labai daug galimybių ir vietų rasti trokštamą darbą, tačiau ne visi jas žino, o gal kartais primiršta tokias esant!
Šiame straipsnyje supažindinsime su darbo skelbimų tipais ir kaip geriausia ieškoti darbo skelbimų.
a) Darbo biržos skelbimai . Visus darbo skelbimus galite rasti Lietuvos Respublikos darbo biržos svetainėje adresu: www.ldb.lt .  Tačiau ką daryti, jeigu Jūs neturite interneto arba nėra galimybės juo pasinaudoti? Ne bėda. Kiekviena darbo birža turi skelbimų lentą, kurioje iškabina didžiąją dalį skelbimų. Jums tereikia atvykti į artimiausią darbo biržos skyrių, susirasti tokią lentą ir pradėti ieškoti naujo darbo.
b) Skelbimų lentos.  Jeigu ieškote papildomo arba menkos kvalifikacijos  ar įgūdžių reikalaujančio darbo, išbandykite skelbimų lentas. Šias lentas galite rasti įvairiuose prekybos centruose, pvz.: „IKI“, „Akropolyje“ , kartais kaimuose prie parduotuvių ar bendruomenės susirinkimo vietų.  Ieškant papildomo ar menkos kvalifikacijos reikalaujančio darbo, verta skelbimų lentas tikrinti kas keletą dienų, nes vienus skelbimus keičia kiti.

c) Specializuoti darbo paieškos tinklalapiai –  tai pats šiuolaikiškiausias būdas ieškoti darbo. Darbo paieškos tinklalapiuose Jūs galite rasti naujausius darbo pasiūlymus. Šiuose tinklalapiuose yra patogi navigacija, galite pasirinkti norimą miestą, norimas pareigas , algą ir daugelį kitų parametrų.  Jūs ne tik galite peržiūrėti darbo skelbimus ir išsiųsti savo CV, bet didžiojoje daugumoje iš jų galite patalpinti savo gyvenimo aprašymą ir  tokiu būdu leisti darbdaviams save surasti.
d) Dar viena puiki galimybė, kurią suteikia daugelis specializuotų darbo paieškos tinklalapių – darbo vietų prenumerata. Kas yra darbo vietų prenumerata? Tinklalapio nustatymuose pasirenkate, kokio darbo ieškote ir spaudžiate mygtuką prenumeruoti naujienas. Nuo šiol, vos tik pasirodžius naujiems skelbimams , Jūs gausite juos į savo el. pašto dėžutę. Tokių tinklalapių pavyzdys galėtų būti www.cvcv.ltwww.ldb.lt ir daugelis kitų, kuriuos rasite per google paieška.
e) Dar vienas puikus būdas ieškoti darbo –  socialiniai tinklai. Pavyzdžiui socialiniame tinkle facebook Jūs galite tapti daugelio įmonių gerbėjais ir tai Jums gali padėti rasti darbą. Pastaruoju metu vis daugiau įmonių apie  siūlomas darbo vietas skelbia ant savo facebook sienų, todėl tai puiki galimybė rasti darbą arba pamatyti darbo skelbimą pirmiems. Žinoma, naivu būtų tikėtis, kad tokie grandai, kaip „Coca cola“, „IBM“, ar „Nokia“ ieškos darbuotojų tokiu būdu, bet mažesnės įmonės to nebijo. Esu matęs įvairaus tipo darbo pasiūlymų, įmonės ieškojo tiek aukštos kvalifikacijos, tiek žemesnės kvalifikacijos darbuotojų.

Taip pat internete galite rasti specializuotą socialinį tinklą www.linkedin.com. Šiame tinkle galite sukurti savo gyvenimo aprašymą ir patogiai ieškoti darbo. Šis tinklas skirtas žmonės, turintiems aukštesnę kvalifikaciją. Šiame tinkle galite rasti labai daug IT srities darbo pasiūlymų.
i)  Darbo skelbimų galite rasti ir skelbimų puslapiuose. Juose būna nemažai pasiūlymų, tačiau juos nepatogu rūšiuoti, daug  menkaverčių darbo pasiūlymų.
h) Įmonių tinklalapiai. Darbo skelbimų galite rasti ir įmonių tinklalapiuose. Jie dažniausiai būna skiltyje pavadinimu – karjera. Šis būdas  tinka tada, kai tiksliai žinote kokioje įmonėje ar srityje norite dirbti. Susiradę įmonės tinklalapį, einate į skiltį „karjera“ ir žiūrite, ar šiuo metu įmonė ieško darbuotojų. Jeigu Jūs žinote kokioje srityje norite dirbti, susirandate visų įmonių dirbančių toje srityje tinklalapių adresus ir žiūrite, ar jie ieško darbuotojų. Dažnai įmonių tinklalapyje nėra skilties „ karjera“, todėl neaišku, ar įmonei reikalingi nauji darbuotojai. Neverta nusiminti> Mano siūlymas: susirasti įmonės el. pašto adresą ir vis tiek nusiųsti savo gyvenimo aprašymą. Gal įmonė kaip tik ieško ar planuoja ieškoti naujų darbuotojų. Jūs nieko neprarasite, tik laimėsite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *